Střední odborné učiliště Domažlice

Středoškolský atletický pohár 2023

Dne 19. září 2023 se naši žáci a žákyně zúčastnili okresního středoškolského atletického poháru. Soutěž se konala na atletickém stadionu v Domažlicích. Soutěžilo se jak v disciplínách běžeckých, tak i technických. Dívky soutěžily v 7 disciplínách a chlapci taktéž. Dívky mohly soutěžit v těchto disciplínách – běh na 60 m, 200 m, 800 m, štafeta – 4×200 m, skok do výšky, skok do dálky, vrh 3 kg koulí. U chlapců byly disciplíny velmi podobné. Oproti dívkám, které běžely 200 m měli chlapci 400 m a místo 800 m běželi chlapci 1500 m. Také ve vrhu koulí to měli trochu jiné, a to tím, že vrhali koulí o hmotnosti 5 kg. V chlapeckém uskupení jsme měli obsazení v každé disciplíně, u dívek pouze v šesti disciplínách.

Výborných výsledků dosáhla z dívek Zuzana Kubecová, která soutěžila v běhu na 60 m, ve kterém skončila na prvním místě a ve skoku dalekém, kde obsadila místo druhé. Také první místo získal Marek Zámečník ve vrhu koulí. Na 2. pozici se umístil ve své kategorii Václav Bouberle (běh 400 m) a na 3. místě Laura Benzolová (vrh koulí). Další velmi hezkou 4. pozici získal Václav Bouberle v běhu na 1500 m, Filip Valenta v běhu na 60 m a 5. pozici měla Klára Baláková na běhu na 800 m, kde měla velmi silné soupeřky. Dalšími žáky a žákyněmi, kteří reprezentovali naši školu byli – Sabina Letavcová, Jakub Bejm, Adam Fryje, Vojtěch Kopecký, Jakub Pivoňka.

I přes velkou konkurenci účastníků závodů do toho dali naši žáci maximum. V konečném pořadí s počtem bodů 2128 jako družstvo dívky obsadily 4. místo a také chlapci byli na 4. místě s počtem bodů 5341.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přeje mnoho dalších sportovních úspěchů.