Střední odborné učiliště Domažlice

Silový čtyřboj

Silový čtyřboj

Ve středu 28. února se čtyři vybraní chlapci z našeho středního odborného učiliště zúčastnili silového čtyřboje. Soutěž byla uskutečněna v tělocvičně Domažlického gymnázia. Zúčastnit se mohly týmy dívek a chlapců všech střední školy v okrese. Tým tvořili 4 chlapci nebo dívky. Chlapci, kteří nastoupili reprezentovat a bojovat za naši školu byli: Marek Zámečník ze druhého ročníku a ze třetího ročníku se zúčastnil Jan Jareš, Filip Valenta a Pavel Nejedlý.

Chlapci měli převážně jiné disciplíny než dívky. První disciplína, s kterou chlapci začínali byly shyby na doskočné hrazdě. V disciplíně se chlapci měli za úkol se co nejvíce krát přitáhnout z visu na hrazdě na úroveň brady. Druhá disciplína obsahovala tlaky s činkou v lehu na vodorovné posilovací lavici. Tuto disciplínu předcházelo vážení chlapců, protože činka, kterou zvedali vážila 75 procent z jejich osobní váhy. Třetí disciplína, kterou měli jako jedinou chlapci stejnou jako dívky, byl trojskok z místa. V této disciplíně měli žáci možnost třech pokusů. Poslední čtvrtou disciplínou byly svisy vznesmo na doskočné hrazdě. Na všech disciplínách byly vidět u všech skvělé výkony a nikdo ani jeden boj nevzdal.

Žáci z naší školy se této soutěže zúčastnili poprvé. Tak to byla pro mě, jako učitelku TV premiéra na takové školní soutěži, tak i pro chlapce, kteří úplně nevěděli, do čeho jdou a co je čeká od soupeřů. Naši žáci byli ve skvělé kondici a díky jejich bojovnosti se umístili na krásném druhém místě. Do dalšího čtyřboje už víme, na čem za pracovat a na co si dát pozor.

Chlapcům moc gratuluji a přeji nadále tak skvělé úspěchy v dalších soutěžích. Třeba příští rok opět na silovém čtyřboji.

Andrea Kechnerová

Silový čtyřboj

Setkání s rodiči a studenty budoucích prvých ročníků

26.6.2023

od 16°° hodin pro obory

MECHANIK SEŘIZOVAČ, OBRÁBĚČ KOVŮ, STROJNÍ MECHANIK, TRUHLÁŘ

od 17°°hodin pro obory

KADEŘNÍK, KOSMETICKÉ SLUŽBY, KUCHAŘ-ČÍŠNÍK, PRODAVAČ, GASTRONOMIE