Střední odborné učiliště Domažlice

Přespolní běh

V pátek 6. října 2023 se v Domažlicích na baseballovém hřišti a v jeho blízkém okolí konal přespolní běh. První běžci vybíhali na trať v 10.00 hod a závodilo se ve 3 kategoriích, které se ještě dělily na dívky a hochy. Našich 14 žáků školu reprezentovalo v kategorii pro SŠ.

V dívčí kategorii závodilo celkem 26 závodnic, kde jsme za naši školu měly 4 reprezentantky. Trať pro dívky byla velmi náročná a dlouhá 2,4 km. Krásnou 8. pozici s časem 12:09 obsadila Zuzana Kubecová, i přestože na trati spadla. Druhá z naší školy doběhla na 14. místě Klára Baláková, a to s časem 13:00. Další dívky, které běžely za SOU Domažlice byly Michaela Benešová a Lé Thy Thao Ly. Celkově se dívky jako družstvo umístily na 4 místě.

V chlapecké kategorii jsme měli velmi velké obsazení běžců. Za naši školu běželo 10 žáků, kteří měli ve své kategorii velmi silné konkurenty. Celkový počet v této kategorii byl 36 běžců. Chlapci měli velmi podobnou trať jako dívky, ale oproti dívkám běželi 3,5 km. S časem 11:51 doběhl na 3. medailové pozici Václav Bouberle, na 6. místě doběhl Ondřej Rejthar, 14. místo obsadil Ondřej Sladký. Dalšími závodníky, kteří reprezentovali naši školu byli – Jan Anderle, Zbyněk Kauer, Filip Volena, Jakub Soldán, Pavel Nejedlý, Luboš Šimek a Michal Schuster. Za družstvo chlapci vybojovali krásné třetí místo, a tak dostali i medaile.

Všem běžcům patří veliká pochvala za jejich připravenost, bojovnost a sílu se nevzdat.