Střední odborné učiliště Domažlice

KONTEX – krajská soutěž v anglickém jazyce

KONTEX – krajská soutěž v anglickém jazyce

12.–13. ledna 2023 proběhla na Západočeské univerzitě v Plzni finálová kola 4. ročníku krajské on-line soutěže KONTEXT zaměřené na porozumění odbornému anglickému textu. Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni.

V průběhu podzimu 2022 se na středních školách konala čtyři soutěžní kola, při kterých žáci pod dohledem vyučujících absolvovali on-line testy zaměřené na čtení s porozuměním. Těchto kol se zúčastnilo více než 2500 žáků z 28 škol. Soutěžící byli rozděleni do 5 kategorií podle typu školy a věku. Nejúspěšnější účastníci postoupili do finálového kola, které se konalo na Západočeské univerzitě v Plzni.

Ve finále všichni soutěžící nejprve řešili on-line test, na základě kterého postoupilo z každé kategorie pět účastníků s nejvyšším počtem získaných bodů. Poslední, ústní kolo probíhalo před komisí, jež rozhodla o konečném pořadí.

Naši školu reprezentoval žák 1. ročníku oboru Mechanik elektrotechnik Daniel Regner, který se propracoval mezi pět nejúspěšnějších řešitelů ve své kategorii v posledním kole a obsadil krásné 4. místo.

KONTEX – krajská soutěž v anglickém jazyce

Setkání s rodiči a studenty budoucích prvých ročníků

26.6.2023

od 16°° hodin pro obory

MECHANIK SEŘIZOVAČ, OBRÁBĚČ KOVŮ, STROJNÍ MECHANIK, TRUHLÁŘ

od 17°°hodin pro obory

KADEŘNÍK, KOSMETICKÉ SLUŽBY, KUCHAŘ-ČÍŠNÍK, PRODAVAČ, GASTRONOMIE