Střední odborné učiliště Domažlice

DOMAŽLICE – RunTour v Plzni

Page 7

Štafetový běh

22.6.2024 se tři žáci a jedna žákyně zúčastnili štafetového běhu – RunTour Plzeň. Běh za školu nesl název – “BĚZ ZA ŠKOLU”, ve kterém si nejlepší školní štafeta mohla odnést   30 000Kč pro svoji školu.

Celkově byla trať dlouhá 10 km, každý závodník/závodnice běželi 2,5km. První za naší školu vyběhl Matěj Husník, který doběhl svůj podíl tratě s krásným časem 00:08:42, druhá na trať vyrazila Zuzana Kubecová, která doběhla s časem 00:12:52. Třetí ve štafetě běžel Václav Bouberle, který v tento den už běžel druhý závod, a přesto zaběhl trať se skvělým časem a stejným jako měl Matěj Husník (00:08:42) a poslední v závodě nastoupil Marek Zámečník, jehož čas za 2.5 km byl 00:09:48. Celkový čas našich “Soudomáků” byl 00:40:04 a byl to čas ze všech štafet nejlepší. A díky tomu vystoupali na stupínek vítězů a odnesli si první místo a odměnu pro školu.

Našim sportovcům bych chtěla moc poděkovat a pochválit je, že i při krásném slunném sobotním dni byli závodit a reprezentovat naši školu. A do dalších sportovních soutěží jim přeju opět takové skvělé výsledky.