Střední odborné učiliště Domažlice

Truhlář

Kód oboru: 33-56-H/01

Studium tříletého oboru Truhlář, které je zakončeno výučním listem, zaručuje absolventům odborné znalosti z oblasti zpracování dřeva a dalších materiálů. Budoucí truhláři se naučí nejen poctivému řemeslu, které se věnuje zpracováním nadčasového materiálu, ale práci v kolektivu a v moderně vybavených dílnách. Kromě jiného získají žáci prostřednictvím oboru Truhlář i znalosti z: 

  • odborného kreslení
  • čtení výkresů a dílenských náčrtů
  • používání potřebných norem, aj.

Na SOU Domažlice se žáci naučí nejen práci se dřevem

Přestože je dřevo základním materiálem, se kterým budou budoucí truhláři pracovat a které budou proměňovat převážně v nábytek, setkají se s dalším materiálem. Praktické a teoretické znalosti si rozšíří díky práci s laminempřekližkami či plastickými hmotami.https://www.youtube.com/embed/uLQX5GxhWTo?wmode=opaque&rel=0

Zakázková výroba potká truhláře už v průběhu studia

Ve třetím ročníku oboru Truhlář na SOU Domažlice se navíc žáci zapojí i do zakázkové výroby přímo v dílnách školy. Získají tak potřebnou sebejistotu a zkušenosti s odkazem na jejich budoucí pracovní uplatnění.https://www.youtube.com/embed/cmmk26KZfHE?wmode=opaque&rel=0

S nadstavbou mohou truhláři získat maturitu

Zláká-li vůně dřeva a především jeho zpracování absolventy oboru Truhlář natolik, že se rozhodnou v budoucnu zařídit svoji vlastní dílnu, mohou využít nástavbové studia programu Podnikání. Během dvou let si tak nezlepší jen svou profesní kvalifikaci, ale získají i potřebné ekonomické a společenské vzdělání.

S certifikátem IES se absolventi o práci bát nemusí

Díky mezinárodnímu certifikátu IES (International Education Society London), který je pro  zaměstnavatele zárukou kvalitního vzdělání, se absolventi rozhodně neztratí na trhu práce. SOU Domažlice je jednou z mála škol Plzeňského kraje, která se tímto certifikátem, který může být i vstupní branou pro truhláře do sousedního Německa, pyšní.

Učni se účastní i soutěží

Regionální kolo soutěže ,,O hoblík Káji Hoblíka”

Setkání s rodiči a studenty budoucích prvých ročníků

26.6.2023

od 16°° hodin pro obory

MECHANIK SEŘIZOVAČ, OBRÁBĚČ KOVŮ, STROJNÍ MECHANIK, TRUHLÁŘ

od 17°°hodin pro obory

KADEŘNÍK, KOSMETICKÉ SLUŽBY, KUCHAŘ-ČÍŠNÍK, PRODAVAČ, GASTRONOMIE