Střední odborné učiliště Domažlice

Přespolní běh – okresní kolo

Page 7

V pátek 4. října 2024 se v Domažlicích na baseballovém hřišti a v jeho okolí konal přespolní běh. První běžci vybíhali na trať v 10.00 hod a závodilo se ve 3 kategoriích, které se ještě dělily na dívky a chlapce. Naši školu reprezentovalo 8 žáků, a to v nejstarší kategorii pro SŠ.

V dívčí kategorii SŠ jsme obsazení bohužel neměli, ale za to v chlapecké nastoupili na trať skvělí běžci.

Chlapci běželi 4350 m, což byla delší trať oproti loňskému roku, kdy se běželo 3500 m. S časem 16:47 si pro krásné první místo doběhl Václav Bouberle, David Rotiš těsně za pátým běžcem doběhl na 6. místě, 7. místo osadil Dominik Kocour, 8. místo Marek Zámečník a dalšími běžci, kteří běželi za naší školu byl: Alexandr Dušek, Zbyněk Kauer, Jakub Němec a Filip Volena, kteří se umístili na 20,21,22 a 24. pozici. Václav Bouberle získal za první místo medaili a celkově se chlapci v kategorii družstev umístily na 2. místě.

Všem běžcům patří veliká pochvala za jejich připravenost, bojovnost a sílu se nevzdat, i přesto, že počasí úplně nepřálo.