Střední odborné učiliště Domažlice

Atletický čtyřboj

Page 4

Atletický čtyřboj byl předposledním závodem, kterého se mohli zúčastnit žáci a žákyně středních škol z Domažlicka. Závody se konaly 5.6.2024 na školním atletickém stadionu v Domažlicích a závodu se utkaly čtyři SŠ.

Jako první čekala žáky disciplína běžecká, a to běh na 100 m (chlapci). Po chlapcích nastoupily na řadu dívky, které běžely 60 m sprint. Následná, druhá disciplína byl skok daleký. V kterém dosáhl Václav Bouberle nejlepšího výsledku 5.27m a u dívek si osobní rekord skočila Klára Baláková. Po skoku do písku následovala jedna z nejvíce technicky náročných disciplín a tou byl vrh koulí. Chlapci vrhali s 5 Kg a dívky s 3Kg. V této disciplíně jsme měli opět našeho žáka, který dosáhl nejlepšího výsledku mezi chlapci a tím byl Marek Zámečník, který vrhl 10.48m. Poslední závodní disciplínou byl běh na vytrvalost. Chlapci běželi 1000 m a dívky 800 m. Opět v této disciplíně jsme sklidili krásné výsledky. Nejlepší čas na 1000 m dosáhl Václav Bouberle – 2:50,6 a u dívek Zuzana Kubecová, která se umístila na 2. místě s časem 3:13.

Za družstvo se chlapci umístili na 3. místě, ze které dostali bronzové medaile. Od druhého místa je dělilo jen pár bodů. Družstvo chlapců tvořili: Václav Bouberle, Marek Zámečník, Matěj Husník, Raděj Adam a Vidlička Milan. Díky skvělým výsledkům získal první místo v jednostlicích Václav Bouberle.

Za dívky soutěžily z naší školy jen dívky dvě, a tak nevytvořily družstvo, které mělo mít minimálně čtyři členy. Soutěžily tedy jen za jednotlivce. Obě dívky daly do závodů všechny síly, ale přesto to na první 3. místa nestačilo. Ale určitě na sebe mohou být pyšní, protože jejich výsledky byly skvělé.

Všem žákům a žákyním gratuluji k jejich výkonům a výsledkům a přeji do budoucna, aby měli nadále takový sportovní zápal.